Zaloguj się

Program CRM do sprzedaży nieruchomości

Spis treści:

1. Dedykowane oprogramowanie CRM dla rynku nieruchomości: Jak wybrać najlepszy program dla biur nieruchomości?

2. Lider CRM dla nieruchomości: Oprogramowanie CRM dla biur nieruchomości i deweloperów zapewni przewagę konkurencyjną?

3. Rozwiązania CRM dla nieruchomości: Zoptymalizuj swoją sprzedaż

4. Funkcje systemu CRM dla biur nieruchomości i deweloperów

5. Koszt oprogramowania CRM dla deweloperów: Czy warto inwestować w dobry system?


Prowadzenie biura nieruchomości w nowoczesnej firmie deweloperskiej wymaga nie tylko wiedzy z zakresu branży i rynku, ale także umiejętnego korzystania z nowoczesnych narzędzi technologicznych. Kluczem do sukcesu jest efektywne zarządzanie danymi i relacjami z klientami oraz optymalizacja procesów związanych ze sprzedażą nieruchomości przy jednoczesnym usprawnianiu działań wewnętrznych firmy.

Narzędzia CRM dla agentów nieruchomości stają się niezbędne w codziennej pracy, umożliwiając automatyzację i monitorowanie procesów związanych ze sprzedażą, zarządzaniem zapytaniami, obsługą klienta, transakcjami, finansami czy obsługą posprzedażową. Dzięki działaniu oprogramowania możemy skupić się na prezentacji nieruchomości i spotkaniach z klientami, podczas gdy to system zajmie się czasochłonnymi, żmudnymi procesami.

Zastanawiasz się, jakie korzyści może przynieść twojej firmie odpowiednio dobrany system CRM dla branży nieruchomości? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.


Dedykowane oprogramowanie CRM dla rynku nieruchomości: Jak wybrać najlepszy program dla biur nieruchomości?

VoxDeveloper wyróżnia się na tle konkurencji, ponieważ został stworzony nie tylko przez specjalistów z branży IT, ale również przez osoby z wieloletnim doświadczeniem w środowisku deweloperskim. Dzięki temu producenci oprogramowania lepiej rozumieją jakie wyzwania stoją przed deweloperami i jakie funkcje są niezbędne podczas codziennej pracy.

Rynek nieruchomości stawia przed deweloperami i pośrednikami wiele wyzwań. Budowa inwestycji, zarządzanie nieruchomościami i relacjami z klientami, publikacja ofert, nadzór płatności, obsługa księgowa i posprzedażowa wymagają skutecznych narzędzi, które usprawnią te procesy. Wybór systemu CRM dla nieruchomości, który odpowie na wszystkie te trudności, jest drogą do uzyskania przewagi konkurencyjnej.

Najlepszy CRM dla nieruchomości to taki, który nie tylko automatyzuje i usprawnia codzienne zadania, ale także dostosowuje się do zmian dotyczących przepisów i regulacji prawnych. Dedykowany system CRM musi być aktualizowany i ulepszany o nowe funkcjonalności i integracje np. z popularnymi portalami nieruchomości (Morizon/Gratka, Otodom, Rynekpierwotny.pl itp.) lub do ewidencji danych dla DFG czy obsługi danych dot. świadectwa charakterystyki energetycznej.

System DFG wymaga od deweloperów przekazywania szczegółowego rejestru danych dotyczących inwestycji, umów oraz płatności. Ręczne wprowadzanie danych byłoby nie tylko czasochłonne, ale także narażałoby na błędy. VoxDeveloper jako nowoczesne oprogramowanie CRM dla nieruchomości, zapewnia funkcję wymiany danych z systemem DFG. Dzięki temu proces ten staje się prosty, szybki i bezbłędny.

Kolejnym wyzwaniem, z którym muszą się mierzyć deweloperzy, jest ustawa o świadectwie charakterystyki energetycznej. Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument, który określa zapotrzebowanie nieruchomości na energię w różnych aspektach użytkowania takich jak ta używana do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji, oświetlenia itp. W związku z tym CRM do sprzedaży nieruchomości umożliwia łatwe uzupełnianie i eksport danych niezbędnych do sporządzenia tego świadectwa. 


praca w biurze nieruchomości z systemem CRM


Lider CRM dla nieruchomości: Oprogramowanie CRM dla biur nieruchomości i deweloperów zapewni przewagę konkurencyjną?

W branży deweloperskiej konkurencja stale rośnie, a skuteczne pozyskiwanie potencjalnych zainteresowań i zarządzanie relacjami z klientami staje się fundamentem działania przedsiębiorstw. Deweloperzy i biura nieruchomości dzięki CRM mogą zdobyć znaczącą przewagę konkurencyjną na rynku.

Przewaga konkurencyjna odpowiada na pytanie „Co wyróżnia nas na tle konkurentów?”. Nie chodzi tu wyłącznie o możliwość oferowania atrakcyjnych lokalizacji czy okazyjnych cen mieszkań. Przewaga konkurencyjna, jaką daje program CRM dla deweloperów, polega przede wszystkim na szybkości reakcji na zapytania czy zgłoszenia serwisowe, jakości obsługi klienta, która jest możliwa dzięki dostępowi do pełnej historii interakcji z klientem, oraz na zdolności dostosowywania oferty do indywidualnych potrzeb i preferencji. W środowisku, gdzie każde zapytanie z Internetu i każdy klient jest cenny, a jego zadowolenie na każdym etapie współpracy ma bezpośredni wpływ na opinie o przedsiębiorstwie, narzędzia takie jak CRM dedykowany specyfice branży staje się nie tylko pomocny, ale wręcz niezbędny.

Deweloperzy korzystający z oprogramowania dla nieruchomości mają dostęp do cennych danych i generowanych z nich raportów, które pomagają w analizie rynku i panujących trendów. Dzięki temu są w stanie szybciej reagować na zmiany preferencji klientów oraz tworzyć atrakcyjne oferty.


Rozwiązania CRM dla nieruchomości: Zoptymalizuj swoją sprzedaż

Zarządzanie bazą klientów, planowanie wizyt, tworzenie ofert, zarządzanie wykazami nieruchomości i kompletowanie dokumentów to kluczowe zadania zespołu sprzedażowego. Oprogramowanie CRM dla pośredników nieruchomości i deweloperów automatyzuje wiele procesów zarządzania sprzedażą, przez co staje się ona bezproblemowa i efektywna.

Dzięki wbudowanej wyszukiwarce lokali doradcy mają możliwość przeszukiwania pełnej bazy nieruchomości według różnych kryteriów, takich jak lokalizacja, powierzchnia czy cena. Po wybraniu odpowiednich lokali, system umożliwia natychmiastowe tworzenie oferty oraz przesłanie jej do klienta.

Zautomatyzuj również administracyjne procesy sprzedaży w CRM dla nieruchomości. Dzięki funkcjom generowania dokumentów z gotowych szablonów doradcy mogą szybko i bezbłędnie przygotowywać różne dokumenty, takie jak umowy, wezwania do zapłaty czy protokoły odbioru. Wszystkie dane pobierane są bezpośrednio z systemu, co eliminuje konieczność ich ręcznego uzupełniania i minimalizuje ryzyko błędów.

Dodatkową zaletą programu CRM dla biur nieruchomości VoxDeveloper jest jego autorska aplikacja mobilna, która umożliwia dostęp do kluczowych informacji w dowolnym miejscu i czasie. Podczas spotkania z klientem w kawiarni, czy prezentując nieruchomość na miejscu, wszystkie niezbędne informacje są na wyciągnięcie ręki. Taka mobilność i dostępność informacji w czasie rzeczywistym daje pośrednikom możliwość świadczenie usług na najwyższym poziomie. Dzięki synchronizacji aplikacji z systemem wszystkie rozmowy telefoniczne z klientami są automatycznie rejestrowane w historii kontaktów. Doradcy mają również możliwość dodawania notatek bezpośrednio po spotkaniach czy rozmowach.

Integracja systemu z popularnymi kalendarzami takimi jak Google czy Microsoft, a także z firmowym kalendarzem sprawi, że wszystkie ważne terminy, spotkania i działania są kontrolowane i zarządzane w jednym miejscu. Umożliwia to lepszą organizację pracy, zapewniając, że żadne kluczowe wydarzenie czy spotkanie nie zostanie przeoczone. W efekcie, zarządzanie działaniami w branży nieruchomości staje się bardziej spójne, efektywne i zorganizowane, co przekłada się na wyższą jakość obsługi.


Agent nieruchomości trzymający w ręce klucze do nieruchomości


Funkcje systemu CRM dla biur nieruchomości i deweloperów

Pośrednicy nieruchomości i deweloperzy dobrze wiedzą, że zarówno każda transakcja jak i klient są kluczowi dla firmy, a proces obsługi musi być na najwyższym poziomie. Aby tak się stało, z pomocą przychodzą odpowiednio dopasowane funkcje systemu CRM. Biuro nieruchomości korzystające z CRM znacznie szybciej odpowie na nowe zapytania dotyczące nieruchomości, stworzy atrakcyjną ofertę i przeprowadzi klienta przez cały proces sprzedaży nieruchomości. Ale jakie dokładnie funkcje oferuje program dla biur nieruchomości?

Dedykowany system CRM pozwala na gromadzenie wszystkich danych dotyczących klientów, nieruchomości, transakcji, terminów lub interakcji z kupującymi w jednym miejscu. Szczegółowe opisy, dokumenty czy nawet zdjęcia nieruchomości — wszystko jest łatwo dostępne dzięki działaniu programu za pomocą przeglądarki internetowej. Pośrednicy nieruchomości nawet podczas spotkania poza biurem lub prezentowania nieruchomości klientom mają szybki dostęp do wszystkich niezbędnych informacji. Vox CRM umożliwia również współpracę deweloperów z pośrednikami nieruchomości, by mogli zgłaszać deweloperom potencjalnych klientów i szybko otrzymywać informację zwrotną od dewelopera.

Spójna i aktualna baza danych oprogramowania CRM dla nieruchomości eliminuje potrzebę przeszukiwania wielu źródeł informacji. W sytuacji gdy klient pyta o szczegóły dotyczące konkretnej nieruchomości, pośrednik nie musi przeszukiwać stosów papierów czy wielu folderów na komputerze. Wystarczy kilka kliknięć w systemie, aby uzyskać pełny obraz nieruchomości, w tym jej historię, aktualne zdjęcia, dokumenty i wszelkie inne istotne informacje. To nie tylko przyspiesza proces sprzedaży, ale także buduje zaufanie klienta, widząc profesjonalizm i skuteczność pośrednika.

Księgowość w biurach nieruchomości to nie tylko cyfry, ale przede wszystkim skomplikowane procesy towarzyszące sprzedaży. Dedykowane oprogramowanie CRM dla rynku nieruchomości, oferuje szereg funkcji, które znacząco ułatwiają pracę również pracownikom księgowym. Wystawianie faktur i wprowadzanie do nich korekt oraz eksport w formacie XML/PDF czy integracja z programami księgowymi, która eliminuje potrzebę ręcznego przepisywania danych. Kluczowym aspektem pracy działu księgowego w firmach deweloperskich jest również zarządzanie wpłatami od klientów. VoxDeveloper pozwala na łatwe oznaczanie wpłat, a także oferuje możliwość importu ich bezpośrednio z wyciągów bankowych np. w formacie plików MT940 generowanym przez banki. Dzięki temu księgowość firmy ma pewność, że wszystkie transakcje handlu nieruchomościami są prawidłowo rozliczone.


praca z systemem CRM dla biur nieruchomości i deweloperów


Biuro nieruchomości korzystające z CRM i dostępnych w nim funkcji znacznie szybciej odpowie na wszystkie uwagi i zgłoszenia klientów. Jednym z elementów systemu jest moduł dotyczący zmian lokatorskich, czyli modyfikacji wprowadzonych w projekcie mieszkania lub domu, które są dokonywane na życzenie kupującego. System pozwala na wprowadzenie kosztów związanych z takimi zmianami, co jest niezwykle ważne dla działu księgowości. Wprowadzone modyfikacje mogą być również powiązane z umową, co pozwala na łatwe wystawienie faktury oraz monitorowanie harmonogramu płatności. Po wybraniu nieruchomości przez klienta i wprowadzeniu w niej ewentualnych poprawek czy zmian kolejnym etapem jest jej odbiór. Program dla biur nieruchomości i deweloperów oferuje wsparcie również w tym zakresie, umożliwiając prowadzenie kalendarza zaplanowanych odbiorów. Każdy z nich jest dokładnie opisany w systemie, dzięki czemu doradcy mają dostęp do wszystkich niezbędnych informacji, takich jak plany nieruchomości, dokonane zmiany lokatorskie, historia transakcji, dane nieruchomości i klienta oraz szczegóły umówionego odbioru.

Proces sprzedaży nieruchomości nie kończy się na podpisaniu umowy. Dlatego tak ważne jest, aby deweloperzy i biura nieruchomości zwracali uwagę na obsługę posprzedażową. W sytuacji, gdy po zakupie nieruchomości pojawiają się jakiekolwiek usterki, klient powinien mieć możliwość szybkiego i łatwego zgłoszenia problemu. W tym celu istnieje funkcja specjalnych formularzy zgłoszeniowych, które pozwalają klientowi na dokładne opisanie problemu i przesłanie go bezpośrednio do naszego systemu. Moduł Helpdesk jest narzędziem, które rejestruje każde zgłoszenie oraz umożliwia przekazanie informacji o usterkach do działu technicznego, który rozwiązuje takie problemy. Dodatkową funkcją, która znacząco ułatwia pracę działu technicznego, jest możliwość oznaczenia konkretnej usterki na planie nieruchomości. Dzięki temu specjaliści dokładnie wiedzą, gdzie znajduje się problem i mogą szybciej przystąpić do jego rozwiązania.

Koszt oprogramowania CRM dla deweloperów: Czy warto inwestować w dobry system?

Wiele firm zastanawia się nad opłacalnością wdrożenia specjalistycznego programu dla biur nieruchomości i agencji. Jak już wiemy odpowiedni wybór systemu CRM dla nieruchomości stanowi istotny element rozwoju firmy, wpływając na jakość pracy, efektywność narzędzi sprzedaży oraz skuteczne zarządzanie bazą nieruchomości.

Przed podjęciem decyzji o zakupie oprogramowania dla nieruchomości, niezbędna jest analiza przedwdrożeniowa. Powinna ona uwzględniać strukturę przedsiębiorstwa, liczbę pracowników, obsługiwanych klientów i ofert, a także specyficzne potrzeby w zakresie narzędzi. Niezbędne jest również zrozumienie wymagań każdego działu firmy, gdyż system CRM dla branży nieruchomości służy nie tylko sprzedaży i obsłudze klienta. Wsparcie systemu obejmuje również obszary takie jak zarządzanie projektami, księgowość, marketing, obsługa posprzedażowa, HR czy kierownictwo.

VoxDeveloper oferuje wsparcie swojego autorskiego systemu już od 900 zł netto miesięcznie. Ostateczny koszt oprogramowania zależy jednak od wielu aspektów, w tym wielkości firmy. Agencje i biura nieruchomości potrzebują CRM obsługującego większą bazę danych i użytkowników co za tym idzie, mogą spodziewać się innej wyceny, niż pośrednicy nieruchomości działający na mniejszą skalę.


system crm dla branży deweloperskiej


Warto pamiętać, że CRM dedykowany branży nieruchomości, taki jak VoxDeveloper, to nie tylko narzędzie do zarządzania bazą danych klientów czy bazą nieruchomości. To przede wszystkim inwestycja wspierająca pracę na każdym etapie sprzedaży. Dzięki zaawansowanym funkcjom CRM pośrednikom nieruchomości udaje się zwiększyć efektywność sprzedaży i poprawić relacje z klientami co skutkuje lepszymi wynikami biznesowymi firmy.

Skontaktuj się z nami

Administratorem Twoich danych osobowych jest Voxcommerce Group Sp. z o.o., sprawdź Politykę prywatności.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązujące przez Google Politykę Prywatności i Warunki użytkowania

Dane kontaktowe

Jesteś zainteresowany wersją demo lub ceną? Napisz do nas lub zadzwoń:

Kontakt w sprawach technicznych: 8:30 - 17:00 (pn - pt)