Zaloguj się

System dla deweloperów - po co wdrożyć system CRM

Jak program CRM pomaga deweloperom mieszkaniowym?

Rynek deweloperski jest niezwykle dynamiczny, a działalność deweloperów wymaga skrupulatności i obejmuje liczne skomplikowane procesy. Tutaj na ratunek przychodzi technologia. Popularne narzędzie do pomocy to informatyczny system CRM, który nie tylko służy do zarządzania bazą klientów, ale jest także platformą, która usprawnia wiele innych aspektów pracy dewelopera.

CRM dedykowane deweloperom, takie jak voxDeveloper CRM, systemy AppartMe, CRMs Developro, program deweloper system czy system Onebutton są dostosowane do specyfiki branży nieruchomości, a ich twórcy rozumieją procesy sprzedaży, oraz inne kwestie takie jak zarządzanie inwestycjami, potrzebami potencjalnych klientów kupujących mieszkania czy formalnościami rozliczeń opisanymi w nowej ustawie deweloperskiej. Warto zatem iść już przetartym szlakiem i wykorzystywać narzędzia sprawdzone przez inne firmy.


Kobiety pracujące w biurze nieruchomości


Klient zwleka z decyzją, czyli jak wspieramy biura sprzedaży

Proces sprzedaży mieszkań jest złożony i przy okazji stresujący dla potencjalnych klientów. Dzięki informatyzacji deweloperów część pracy zespołu może zostać zautomatyzowana a dzięki temu - mniej kosztowna i mniej zawodna. Działanie systemu polegające na automatycznych przypomnieniach, autoresponderach, planowaniu kolejnych czynności sprzedażowych i łatwiejszemu generowaniu ofert znacznie odciąża pracowników w zakresie zarządzania czasem a proces obsługi sprzedaży i zarządzania klientami podnosi współczynnik konwersji i zwrot z wydatków marketingowych.


Budowa inwestycji deweloperskiej


Czy każdy system dla deweloperów wymaga dużych nakładów finansowych i czasu na wdrożenie?

Korzystanie z nowoczesnych narzędzi oferowanym deweloperom oparte na dobrych praktykach i latach inwestowania w tworzone moduły nie musi już oznaczać dużych inwestycji czasu i środków - bo zostały one poniesione, a oprogramowanie jest gotowe do użycia. Zarządzanie budżetem deweloperskim oznacza podejmowanie optymalnych kosztowo inwestycji, które przyniosą konkretne rezultaty. Wiele nowoczesnych aplikacji, takich jak voxDeveloper CRM zostało stworzonych i jest rozwijanych z myślą o szybkości i łatwości wdrożenia oraz niskim koszcie obsługi.


Agenci nieruchomości na spotkaniu w biurze


Czy dane na stronie www są automatycznie aktualizowane?

Większość nowoczesnych jest łatwa do zintegrowania ze stroną internetową dewelopera. Oznacza to, że wszelkie aktualizacje, takie jak zmiana dostępności mieszkań czy aktualizacja cenników, są automatycznie publikowane na stronie www, w cennikach współpracujących pośredników czy na portalach nieruchomości. Dzięki temu moduł CMS strony nie wymaga ręcznej aktualizacji, a oferta dewelopera jest zawsze aktualna, co między innymi będzie wymogiem nowej ustawy deweloperskiej.


System przedstawiony jako pomocna, wirtualna dłoń


Opinia o marce dewelopera wynika z jakości obsługi posprzedażowej, jak tu może pomóc CRM?

Jakość obsługi klienta, który już kupił mieszkanie, ma kluczowe znaczenie dla wizerunku marki firmy deweloperskiej. Plusem systemu CRM voxDeveloper są funkcje dedykowane deweloperom oparte na wieloletnich doświadczeniach również w obsłudze posprzedażowej. Moduł zmian lokatorskich, odbiorów i zgłoszeń serwisowych ułatwiają komunikację i szybką naprawę usterek i zapewniając nabywcom mieszkań elektroniczną opiekę serwisową.


Spotkanie w agencji nieruchomości


Jak wybrać system CRM dla dewelopera?

Najlepiej chyba po prostu przetestować najciekawsze programy dla deweloperów i wybrać taki, który spełnia oczekiwania oraz np. oferuje opiekę dedykowanego opiekuna. System tworzony i rozwijany przy współpracy z deweloperami i agencjami nieruchomości przez lata może mieć jednak przewagę nad innymi, niedawno powstałymi. Nie warto wymyślać koła na nowo, tylko stosować sprawdzone narzędzia.

Wybierając system CRM, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: integracja z innymi narzędziami, takimi jak systemy ERP, programy księgowe, banki czy możliwość dostosowania programu do specyfiki własnej działalności.

Wprowadzenie nowej ustawy deweloperskiej może wymagać dalszego ulepszania systemów i aktualizacji baz danych zawierających dane klienta. Systemy dedykowane deweloperom, wspierające zarządzanie projektami, zarządzanie czasem pracowników i nadzorem nad obsługą niezdecydowanych, ale potencjalnych klientów pomogą deweloperom zdobyć przewagę nad firmami, które nie zauważają rosnących potrzeb klientów, szczególnie tych z młodszego pokolenia.

Skontaktuj się z nami

Administratorem Twoich danych osobowych jest Voxcommerce Group Sp. z o.o., sprawdź Politykę prywatności.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązujące przez Google Politykę Prywatności i Warunki użytkowania

Dane kontaktowe

Jesteś zainteresowany wersją demo lub ceną? Napisz do nas lub zadzwoń:

Kontakt w sprawach technicznych: 8:30 - 17:00 (pn - pt)