Zaloguj się

Oprogramowanie dla biur nieruchomości

Spis treści:

1. Jaki jest najczęściej wybierany program w branży nieruchomości? Poznaj nowoczesne oprogramowanie CRM

2. Rozwiązanie dla biur nieruchomości — Kompleksowa obsługa klienta, intuicyjna wyszukiwarka ofert i sprawna administracja nieruchomościami

3. System CRM a analiza rynku i procesów sprzedażowych? Wykorzystaj archiwum ofert, transakcji i klientów do rozwoju Twojej firmy

4. Czy warto wdrożyć darmowy program CRM dla biur nieruchomości?


Jaki jest najczęściej wybierany program w branży nieruchomości? Poznaj nowoczesne oprogramowanie CRM

Zarządzanie projektami, aktualizacja strony www nieruchomości, przygotowanie oferty dla klientów czy zarządzanie dokumentami — to tylko niektóre zadania towarzyszące codziennej pracy w branży nieruchomości. Działania indywidualnych agentów czy pośredników, jak i zarządzanie biurem nieruchomości wymaga niezawodnych narzędzi, które zapewniają skuteczną i efektywną pracę.

Niesystematyczne gromadzenie i aktualizowanie danych, brak profesjonalnego podejścia do relacji z klientami oraz niewłaściwe zarządzanie nieruchomościami może skutkować słabą opinią o firmie, a co za tym idzie niekorzystną pozycją na rynku. Firmy, które zdają sobie z tego sprawę, szukają rozwiązań, które usprawnią organizację pracy i zoptymalizują procesy towarzyszące sprzedaży mieszkań. Ale czy istnieje najlepszy program dla biur nieruchomości i działalności deweloperskiej?

Najczęściej wybierany program dla deweloperów i biur nieruchomości to zwykle nowoczesne oprogramowanie CRM. Funkcje programu pozwalają na zarządzanie bazą ofert nieruchomości, budowanie relacji z klientami, eksporty na portale zewnętrzne, automatyzacje marketingu czy rejestracje transakcji. Wyszukiwanie nieruchomości z pomocą dedykowanych filtrów i preferencji umożliwia dopasowywanie ofert do wymagań klientów — z systemem CRM staje się to szybkie i proste, zamiast czasochłonnego przeglądania ofert nieruchomości.


Praca z oprogramowaniem dla biur nieruchomości


Rozwiązanie dla biur nieruchomości — Kompleksowa obsługa klienta, intuicyjna wyszukiwarka ofert i sprawna administracja nieruchomościami

Osoby planujące zakup lub wynajem mieszkania mają do dyspozycji szeroki wybór ofert i doradców. W tak konkurencyjnym środowisku potencjalny nabywca oczekuje zarówno szybkiej, jak i kompleksowej obsługi, efektywnego przedstawienia oferty oraz bezproblemowej komunikacji.

Nowoczesne oprogramowanie CRM takie jak VoxDeveloper — tworzone na podstawie wieloletniego doświadczenia z największymi deweloperami i agencjami nieruchomości, doskonale rozumie potrzeby potencjalnych klientów i specyficzne wymagania branży.

Umożliwia efektywne zarządzanie zapytaniami klientów, co skraca czas pierwszego kontaktu i automatyzuje komunikację. Maile, SMS-y, automatyczne powiadomienia – wszystko znajdziemy w jednym systemie. Jakie jeszcze funkcje programu CRM dla agencji i biur nieruchomości wpierają obsługę klienta i organizację pracy?

 • Wbudowany kalendarz spotkań i aktywności sprawi, że żaden kontakt z klientem nie zostanie przeoczony. Doradcy dostają powiadomienia o zbliżających się zaplanowanych wcześniej zadaniach takich jak spotkanie, wysłanie wiadomości lub wykonanie telefonu np. zapytanie o opinie wysłanej oferty.
 • Narzędzia wyszukiwania nieruchomości, klientów, umów i dokumentów przyspieszają działania i minimalizują potrzebę przeszukiwania wielu baz danych.
 • Dostęp do systemu dla nieograniczonej liczby użytkowników, zapewnia wgląd do kluczowych informacji dla każdego działu firmy, co znacząco ułatwia komunikację i współpracę wewnętrzną. W systemie można również ustawiać różne role i uprawnienia, np. dla osób spoza firmy, takich jak prawnicy czy firmy techniczne. Użytkownicy zyskują dostęp do bieżących danych, z jednoczesnym ograniczeniem uprawnień.
 • Systemy CRM w modelu Saas (Software as a Service — oprogramowanie jako usługa) przechowują dane na zabezpieczonych serwerach, zlokalizowanych w nowoczesnych serwerowniach. Zapewnia to bezpieczne zarządzanie danymi, co jest szczególnie ważne w branży o wysokiej wartości transakcji, jaką jest obrót nieruchomościami.
 • Zarządzanie biurem nieruchomości wiąże się również ze współpracą z agencjami zewnętrznymi, platformami typu primse.com, Platforma mieszkaniowa, Expro czy współpracą pośredników nieruchomości. CRM oferuje dedykowane moduły ułatwiające te interakcje.
 • Strona internetowa biura nieruchomości wymaga stałych aktualizacji o publikacje ofert nieruchomości lub zmiany takie jak np. cena. Integracja bazy ogłoszeń ofert nieruchomości pozwala na automatyczny eksport nieruchomości do portali zewnętrznych i na własną stronę www. Co więcej, wszelkie zmiany wprowadzone w CRM automatycznie aktualizują się również w opublikowanych ofertach.
 • Program umożliwia integrację z narzędziami do automatyzacji marketingu, księgowości, kalendarzem Google i Microsoft, CallPage, Livechat czy innymi platformami do pozyskiwania leadów.
 • CRM to również system zarządzania nieruchomościami na wynajem, od automatycznej publikacji ofert nieruchomości po budowanie relacji z klientami, co przekłada się na ich lojalność i chęć przedłużenia umowy. Dodatkowo możliwy jest nadzór płatności, w tym wysyłanie powiadomień o zbliżających się terminach płatności czy naliczanie odsetek za opóźnienia.

System CRM a analiza rynku i procesów sprzedażowych? Wykorzystaj archiwum ofert, transakcji i klientów do rozwoju Twojej firmy

Oprogramowanie dla firm deweloperskich i biur sprzedaży to coś więcej niż tylko narzędzie do zarządzania bazą ofert nieruchomości oraz budowania relacji z klientami. To cenne źródło wiedzy, które warto wykorzystać do rozwoju firmy. Skuteczna analiza rynku i procesów towarzyszących sprzedaży, przy użyciu danych gromadzonych w programie CRM umożliwia lepsze planowanie projektów deweloperskich, zdobycie przewagi konkurencyjnej, wybór efektywniejszych kanałów komunikacji oraz optymalizację budżetu. Generowanie dedykowanych raportów oferowanych przez system stanowi tu nieocenione wsparcie.


Oprogramowanie dla firm deweloperskich i biur sprzedaży


Jak precyzyjna analiza danych z programu do zarządzania biurem nieruchomości może przyczynić się do rozwoju firmy?

 • Na podstawie ilości zapytań dotyczących publikowanych ofert nieruchomości, możemy przeanalizować które nieruchomości cieszą się największym zainteresowaniem. To z kolei pozwala na bardziej przemyślane planowanie projektów deweloperskich, biorąc pod uwagę np. popularne lokalizacje, standard wykończenia, czy wielkość mieszkań.
 • Przeanalizowanie zamkniętych i niezrealizowanych transakcji pomoże zidentyfikować te obszary, w których tracimy najwięcej potencjalnych szans sprzedaży. Uzyskamy wskazówki, jak możemy poprawić pracę agenta nieruchomości lub konkretny etap procesu sprzedaży.
 • Warto również zwrócić uwagę na źródła pozyskiwania leadów oraz portale, na których publikujemy oferty nieruchomości . Może się okazać, że najwięcej środków marketingowych inwestujemy w kanały o najniższej rentowności. Raporty pozwolą określić, z których źródeł generujemy najwięcej zapytań oraz gdzie faktycznie zamykamy najwięcej transakcji.
 • Analiza przebiegu oraz sposobu komunikacji i współpracy z klientem pomoże wybrać najefektywniejsze kanały kontaktu. Na przykład jeśli większość klientów odpowiada po wiadomości SMS, a nie po e-mailach, lub najwięcej transakcji udaje się zakończyć pomyślnie po częstym, bezpośrednim kontakcie telefonicznym — zyskujemy cenne informacje i wskazówki dla strategii komunikacji.
 • CRM dla agencji i biur nieruchomości to również wartościowe narzędzie dla zarządu. Dzięki rejestrowaniu pracy agenta nieruchomości w systemie możemy łatwo ocenić efektywność doradców, ich zdolność do pozyskiwania nowych klientów oraz wyniki na tle zespołu.

Analiza danych z CRM dla dewelopera i biura nieruchomości, umożliwia identyfikację wzorców i preferencji klientów, najbardziej dochodowych inwestycji oraz efektywności procesów wewnętrznych. Jest to klucz do optymalizacji i dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Co więcej, wszystkie te informacje możemy wygodnie eksportować do innych systemów. Przeniesienie bazy danych z CRM (w formacie XLS) do oprogramowania księgowego ułatwia kontrolę finansową i minimalizuje ryzyko błędów w przepisywaniu danych. Natomiast wykorzystanie takich narzędzi jak Power BI, pozwala uzyskać jeszcze bardziej zaawansowane raporty i analizy.


Czy warto wdrożyć darmowy program CRM dla biur nieruchomości?

Przedsiębiorstwa nieustannie poszukują skutecznych sposobów na obniżenie kosztów. Wśród dostępnych na rynku opcji znajdują się również darmowe oprogramowania CRM dla biur nieruchomości. Czy jednak darmowy CRM przyniesie oczekiwane korzyści?

Darmowe systemy CRM mają swoje zalety, szczególnie dla małych firm, które są na początkowym etapie działalności. Pierwsze kroki w branży nieruchomości często wiążą się z dużymi wydatkami (np. na marketing) przy jednocześnie niewielkich zyskach.

W takich okolicznościach inwestycja w profesjonalny CRM może okazać się zbyt dużym obciążeniem finansowym, zwłaszcza gdy liczba klientów jest jeszcze niewielka. Darmowy CRM może stanowić dobre wsparcie na start. Warto jednak pamiętać, że z biegiem czasu, w miarę wzrostu liczby nieruchomości, transakcji i klientów, darmowe systemy CRM mogą okazać się niewystarczające. Wtedy, konieczne może być zainwestowanie w bardziej zaawansowane, płatne rozwiązania. Darmowa wersja systemu może być również atrakcyjną opcją dla firm, które wolą nie angażować od razu znaczących środków finansowych, jednak chcą przetestować program do zarządzania biurem nieruchomości.

Darmowe programy CRM oferują podstawowe funkcje, z ograniczeniami takimi jak liczba użytkowników, miejsce na dysku czy liczba obsługiwanych inwestycji. W praktyce pozwala to na gromadzenie części istotnych danych oraz automatyzację niektórych procesów, dlatego warto traktować je jako możliwość przetestowania docelowej wersji systemu oraz okazję do sprawdzenia gotowości zespołu na wdrożenie programu CRM. Należy jednak zachować ostrożność w zakresie przechowywania danych, ponieważ darmowy system zarządzania danymi nie zawsze oferuje takie same poziomy wsparcia i ochrony, jakie proponuje profesjonalne oprogramowanie nieruchomości CRM.


Proces wdrożenia systemu CRM


Planujesz wdrożyć CRM — rozwiązanie dla biur oraz firm z sektora nieruchomości i zastanawiasz się, jak wygląda przeniesienie bazy danych nieruchomości lub klientów do nowego systemu? A może nie wiesz, jak najlepiej przygotować swoją firmę do tego procesu? Zespół VoxDeveloper odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości, przeprowadzi bezpłatne konsultacje w zakresie analizy przedwdrożeniowej i zapewnia wsparcie na każdym etapie wdrożenia systemu. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami

Administratorem Twoich danych osobowych jest Voxcommerce Group Sp. z o.o., sprawdź Politykę prywatności.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązujące przez Google Politykę Prywatności i Warunki użytkowania

Dane kontaktowe

Jesteś zainteresowany wersją demo lub ceną? Napisz do nas lub zadzwoń:

Kontakt w sprawach technicznych: 8:30 - 17:00 (pn - pt)