Zaloguj się

Nowoczesny system CRM — Poznaj możliwość rozwoju i zalety wykorzystania


Spis treści:

1. Filozofia CRM — klucz do skutecznego zarządzania firmą w branży nieruchomości

2. Jak powstały funkcjonalności CRM?

3. Dobry system CRM a zarządzanie relacjami z klientami — Zrozum potrzeby i poznaj preferencje

4. Oprogramowanie CRM, czyli co obecnie dzieje się w Twojej firmie?

5. Tworzenie raportów i funkcje BI

6. Marketing w nowoczesnym systemie CRM dla firm z branży nieruchomości — Nowe pokolenia to nowe wyzwania

7. System CRM w chmurze — Mobilny CRM i użyteczny interface

8. Szybkie wdrożenie, opieka producenta i demo CRM


Filozofia CRM — klucz do skutecznego zarządzania firmą w branży nieruchomości

Oprogramowanie CRM stanowi fundament nowoczesnego podejścia do zarządzania firmą w branży nieruchomości. Jest to nie tylko zaawansowana technologia, ale przede wszystkim filozofia skoncentrowana na budowaniu i zarządzaniu relacjami z klientami.

Z biegiem czasu, każde przedsiębiorstwo działające na rynku zdobywa coraz większe doświadczenie. Każdy kolejny klient, transakcja, nowe wyzwania czy projekty dostarczają wiele informacji i rozwiązań. W głównej mierze doświadczenie zdobywają ludzie; ale co w sytuacji, gdy pracownicy odchodzą? Firma traci cenne dane, informacje, kontakty i doświadczenie konkretnego pracownika. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala zabezpieczyć te cenne zasoby.

Rozwiązania CRM odgrywają istotną rolę w archiwizacji i organizacji danych oraz procesów wypracowanych przez firmę. Dzięki nim wszystkie ważne informacje nie są uzależnione od pojedynczych pracowników przedsiębiorstwa. Nowoczesne systemy zarządzania relacjami ułatwiają kontrolę i organizację całego procesu sprzedaży nieruchomości – od działań marketingowych, przez księgowość aż po obsługę posprzedażową.

System CRM dla firm deweloperskich to narzędzie, które powstało z myślą o automatyzowaniu codziennych zadań, zwiększaniu efektywności pracowników, otwieraniu nowych szans sprzedaży, a także ułatwianiu zarządzania projektami. Wdrożenie systemu CRM to także klucz do skutecznej komunikacji oraz usprawnienia procesu ofertowania, aby był on dopasowany do indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań klientów.


Nowoczesny CRM w codziennej pracy


Jak powstały funkcjonalności CRM?

VoxCRM, stale rozwijany we współpracy z firmami deweloperskimi z całej Polski, oferuje uniwersalne rozwiązania, które sprawdzą się zarówno u mniejszych firm jak i dużych przedsiębiorstw. Jak dokładnie powstały funkcjonalności nowoczesnego narzędzia, jakim jest system CRM dopasowany do potrzeb deweloperów i biur nieruchomości?

Nowe wyzwania i powtarzające się codzienne problemy, takie jak zarządzanie procesem sprzedaży, organizacja danych klientów lub nieruchomości, efektywne śledzenie interakcji, zarządzanie relacjami z klientami czy automatyzacja rutynowych działań były pomysłem do stworzenia systemu CRM dopasowanego do potrzeb branży nieruchomości. Każda rozmowa z klientem, podpisana umowa czy sprzedana nieruchomość stała się cennym źródłem wiedzy, które ukształtowało kluczowe funkcje i cechy systemu.

W dynamicznie rozwijającej się branży nieruchomości, kluczowe okazało się uporządkowanie obszernych zbiorów informacji — od bazy danych klientów, po szczegóły dotyczące nieruchomości. Doradcom brakowało narzędzi do efektywnego i intuicyjnego zarządzania tymi informacjami, co często prowadziło do nieefektywnego wykorzystania czasu pracy i utraty potencjalnych szans sprzedaży.

Nowoczesny CRM odmienił codzienność branży, wprowadzając systematyczne podejście do gromadzenia, organizowania i analizy danych. Dzięki możliwości śledzenia całej historii interakcji, kluczowa w procesie sprzedaży komunikacja z klientem; stała się prostsza i bardziej efektywna. Nowoczesne funkcje automatyzacji, takie jak generowanie dokumentów, umów, konwertowanie leadów czy automatyczne powiadomienia email lub SMS, pozwoliły agentom skupić się na bardziej wartościowych aspektach pracy, takich jak budowanie relacji z klientem czy negocjacje. VoxCRM stał się więc czymś więcej niż tylko oprogramowaniem. Stał się partnerem biznesowym, a jego funkcjonalności są bezpośrednim odzwierciedleniem realnych potrzeb i wymagań branży.


Dobry system CRM a zarządzanie relacjami z klientami — Zrozum potrzeby i poznaj preferencje

Dobry system CRM jest kluczowym elementem w budowaniu i utrzymywaniu relacji z klientami, pozwalając firmom lepiej rozumieć ich potrzeby i preferencje. Sercem takiego systemu jest bogata baza danych CRM, która jest nie tylko uporządkowana, ale także stale uzupełniana.

Baza danych klientów nowoczesnego CRM wykracza poza podstawowe informacje kontaktowe, takie jak adres czy numer telefonu. Zawiera szczegółowe informacje, w tym źródło pochodzenia, preferowany sposób kontaktu, status, źródło finansowania, cel zakupu, preferencje dotyczące nieruchomości, planowane i wykonane działania, notatki od doradców oraz zaimportowane dokumenty. Dostęp do tak dokładnych danych umożliwia ocenę potencjału klienta oraz jego wartości, a także optymalizację procesu ofertowania i dostosowywanie odpowiedniego sposobu komunikacji.

Wszystko, czego potrzebujemy do codziennej pracy mamy pod ręką — w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Intuicyjny i użyteczny interface, mobilność systemu oraz aplikacja CRM ułatwiają wyszukiwanie informacji, oraz są niezbędnym narzędziem do pracy zdalnej. Efektywność firmy i pracowników jest większa, gdy nie tracimy czasu na przeszukiwanie wielu baz danych, arkuszy kalkulacyjnych, folderów czy fizycznych dokumentów. Wyobraź sobie, że klient poprosił o dokument sprzed roku czy dwóch, odnalezienie go może wydawać się kłopotliwe — nie z CRM. Wystarczy wyszukać klienta w systemie i otworzyć jego kartę, aby w kilka sekund uzyskać dostęp do wszystkich dodanych tam dokumentów. Nowoczesny system CRM to również bezpieczeństwo i kontrola. Przechowywane dane są odpowiednio zabezpieczane, a dostęp do nich mają tylko osoby do tego uprawnione.

Wszystko, co wiemy o naszych klientach, od podstawowych danych kontaktowych, przez szczegółowe notatki dotyczące ich preferencji i oczekiwań, po historię interakcji i transakcji, umieszczamy w aplikacji CRM. System nie tylko gromadzi dane, ale również odpowiednio je porządkuje oraz zabezpiecza w nowoczesny sposób. Dzięki temu, pracownicy korzystający z CRM mają szybki i łatwy dostęp do szczegółowych informacji, które są niezbędne do skutecznego zarządzania relacjami z klientami, personalizacji komunikacji oraz optymalizowania strategii.


Mobilność systemu CRM


Oprogramowanie CRM, czyli co obecnie dzieje się w Twojej firmie?

Oprogramowanie CRM zmienia sposób, w jaki firmy podchodzą do relacji z klientami, planowania swoich działań czy zarządzania procesami. Wybierając CRM dla deweloperów, zyskujemy dostęp do wszystkich aktualnych danych, co pozwala na lepsze zrozumienie działalności firmy. Wystarczy tylko kilka kliknięć, by uzyskać szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży, potencjalnych klientów (leadów), generowanych przychodów, nieobecności pracowników, konkretnych zadań, notatek oraz ofert – wszystko to uporządkowane i łatwo dostępne w przejrzystych modułach CRM. Nie musimy odciągać pracowników od ich obowiązków, aby uzyskać informacje na temat zainteresowania określoną inwestycją czy etapu danej transakcji — powie nam to najlepsze oprogramowanie CRM.

Zaawansowane systemy pełnią rolę asystenta, który „rejestruje i zapamiętuje” każdy nasz krok. Nowoczesne funkcje projektowane tak, aby dokładnie śledzić i rejestrować wszystkie interakcje z klientami, od pierwszego kontaktu, przez finalizację transakcji, aż po dalszą opiekę posprzedażową. Każda wymiana informacji i każda podjęta decyzja są zapisywane, tworząc bogatą bazę wiedzy na temat każdego klienta. Rozwiązania CRM zbierają i archiwizują te dane, co umożliwia nie tylko kontrolę nad bieżącymi działaniami, ale również analizę przeszłych projektów. To stawia pytanie: w jaki sposób baza danych CRM i jego nowoczesne funkcjonalności mogą wpływać na przyszłość Twojej firmy?


Tworzenie raportów i funkcje BI

Analiza danych oraz ich odpowiednia prezentacja odgrywają kluczową rolę w podejmowaniu świadomych decyzji biznesowych. Informacje dotyczące klientów, działalności firmy, pracowników, czy procesów, mogą być przydatne w poszukiwaniu możliwości optymalizacji i obszarów wymagających usprawnienia. Nowoczesne systemy CRM wyposażone są w funkcje BI (Business Intelligence) i umożliwiają tworzenie raportów opartych na zgromadzonych danych.

Dzięki analizie takich aspektów, jak poziom zainteresowania określoną inwestycją czy liczba zapytań, mamy możliwość zidentyfikować projekty, które przyciągają najwięcej uwagi lub są popularne w określonej grupie klientów np. rodziny z dziećmi. Pozwala to lepiej planować przyszłe projekty deweloperskie, biorąc pod uwagę czynniki takie jak atrakcyjność lokalizacji, standard wykończenia obiektów czy preferowane metraże mieszkań. Dodatkowo analiza raportów generowanych przez system może przyczynić się do lepszego kierowania strategii marketingowych oraz kanałów komunikacji. Zrozumienie preferencji i oczekiwań różnych segmentów rynku umożliwia skuteczniejsze dostosowanie kampanii reklamowych, wybór odpowiednich platform komunikacyjnych oraz personalizację oferty.


Raporty w systemie CRM


Marketing w nowoczesnym systemie CRM dla firm z branży nieruchomości — Nowe pokolenia to nowe wyzwania

Firmy deweloperskie stale rywalizują ze sobą, stosując najnowsze technologie, wysokiej jakości materiały budowlane, które podnoszą standard wykończenia inwestycji czy oferując dodatkowe usługi. Jednak jednym z kluczowych elementów zdobywania przewagi konkurencyjnej na rynku jest marketing, który umożliwia skuteczne wyróżnienie się na rynku.

Funkcje systemu CRM dla marketingu, nie tylko automatyzują i upraszczają wiele procesów, ale również zapewniają możliwości integracji, znacząco zwiększając efektywność i precyzję działań. Jakie dokładnie korzyści dla działu marketingu przynosi wdrożenie systemu CRM?

  • Automatyczna aktualizacja ofert na stronie internetowej oraz synchronizacja z popularnymi portalami nieruchomościowymi jak Otodom.pl, trojmiasto.pl, Obido.pl czy OLX, zapewniającą aktualność i dokładność prezentowanych informacji.
  • Zbieranie zapytań od klientów poprzez platformy takie jak Facebook, CallPage czy Livechat, co pozwala na szybką reakcję na zapytania, a co za tym idzie, zwiększa szanse na skuteczną konwersję.
  • Integracja z narzędziami marketing automation umożliwia precyzyjne ukierunkowanie kampanii, oszczędność czasu i zasobów przy jednoczesnym zwiększeniu ich skuteczności.
  • Wdrożenie CRM to również ułatwienie współpracy i obsługi pośredników oraz platform takich jak Expro, primse.com czy Platforma Mieszkaniowa. Przekłada się na lepszą komunikację i koordynację działań oraz rozszerzenie zasięgu oferty.

Współczesny marketing w branży deweloperskiej stoi również przed wyzwaniem dostosowania się do preferencji nowych pokoleń klientów. Stwierdzenie „Nowe pokolenia to nowe wyzwania” idealnie odzwierciedla dynamikę zmieniających się oczekiwań i zachowań klientów. Młodsze pokolenia oczekują szybkiej, bezpośredniej komunikacji i innowacyjnych rozwiązań, co wymaga od firm deweloperskich dostosowania swoich strategii marketingowych.

Jednym z kluczowych narzędzi dostosowujących ofertę deweloperską do nowoczesnych standardów jest integracja systemu CRM z wirtualną makietą 3D. Rozwiązanie umożliwia klientom wirtualne zwiedzanie inwestycji bez potrzeby wychodzenia z domu, co jest szczególnie atrakcyjne dla młodszego pokolenia, które ceni sobie czas i interaktywne doświadczenia. Wirtualna makieta nie tylko ułatwia przedstawienie projektu, ale również pomaga klientom lepiej zrozumieć przestrzeń i możliwości danej inwestycji.

Na tym nie kończą się możliwości systemu CRM dla marketingu — VoxCRM oferuje swoim klientom rozwiązanie w postaci ofert online. Funkcja umożliwia wysyłanie spersonalizowanych ofert w formie stron www, które mogą zawierać zdjęcia i linki do wideo, co dodatkowo wzbogaca doświadczenie klienta i pozwala na lepsze zaprezentowanie inwestycji. Dodatkowo doradcy mają dostęp do dokładnych informacji o każdej wygenerowanej ofercie, takich jak data ostatniego otwarcia, liczba wyświetleń i zapytań, a także średnia ocena oferty. Pozwala to na optymalizację działań marketingowych w oparciu o rzeczywiste zainteresowanie klientów.


System CRM w chmurze — Mobilny CRM i użyteczny interface

Urządzenia mobilne stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Żyjemy w czasach, gdzie dostęp do informacji jest dosłownie na wyciągnięcie ręki, a telefon pełni rolę naszego osobistego asystenta, bez którego trudno wyobrazić sobie wyjście z domu. W branży nieruchomości, gdzie sprzedaż często opiera się na bezpośrednich spotkaniach i prezentacjach, system CRM online jest podstawą. Pozwala doradcom i agentom nieruchomości na dostęp do niezbędnych informacji i danych klientów w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca ich pobytu.

System CRM w chmurze to również redukcja kosztów, w szczególności na etapie wdrożenia. Oprogramowanie CRM oferowane w modelu SaaS (Software as a Service) eliminuje konieczność inwestycji w serwery, specjalistyczne urządzenia czy zatrudnianie administratorów IT.

Istotny jest również funkcjonalny i użyteczny interface. Proste moduły, brak skomplikowanych funkcji znacząco zwiększają efektywność pracy, umożliwiając łatwe nawigowanie, szybkie wyszukiwanie informacji i sprawne zarządzanie danymi. Intuicyjny interface CRM sprawia, że pracownicy mogą skupić się na kluczowych aspektach swojej pracy, unikając problemów technicznych.


Szybkie wdrożenie, opieka producenta i demo CRM

Wybór systemu CRM online zapewnia szybkie wdrożenie. Cały proces przebiega pod opieką producenta oprogramowania, który oferuje wsparcie na każdym etapie. Dzięki temu użytkownicy mają pewność, że korzystają z systemu w odpowiedni sposób, a ewentualne problemy są natychmiast rozwiązywane. Dostawcy CRM z wieloletnim doświadczeniem w ich wdrażaniu, potrafią przekazać wszystkie kluczowe informacje w sposób przystępny i zrozumiały.

VoxCRM oferuje możliwość przetestowania systemu przed zakupem poprzez wersję demonstracyjną. Taka opcja umożliwia firmom bezpośrednie zapoznanie się z zaletami systemu CRM przed podjęciem decyzji o pełnej implementacji. Dostępność wersji demo CRM pozwala na dokładną ocenę funkcjonalności i dostosowanie systemu do specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa.


System CRM dla profesjonalistów


CRM dla profesjonalistów z branży nieruchomości dostarcza nie tylko skuteczne narzędzia do zarządzania relacjami z klientami, ale również umożliwia efektywniejsze i bardziej intuicyjne zarządzanie całym przedsiębiorstwem. Od automatyzacji codziennych zadań, przez szczegółową analizę danych, po integrację z nowoczesnymi narzędziami. Chmurowy system CRM to nie tylko większa mobilność i oszczędności, ale również pewność, że każdy aspekt działalności jest odpowiednio zarządzany i monitorowany. Dla firm z branży nieruchomości, inwestycja w system to nie tylko krok w stronę optymalizacji procesów biznesowych, ale również inwestycja w przyszłość. VoxCRM jest więcej niż narzędziem – to droga do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej, zrozumienia potrzeb rynku i maksymalizacji efektywności firmy.

Skontaktuj się z nami

Administratorem Twoich danych osobowych jest Voxcommerce Group Sp. z o.o., sprawdź Politykę prywatności.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązujące przez Google Politykę Prywatności i Warunki użytkowania

Dane kontaktowe

Jesteś zainteresowany wersją demo lub ceną? Napisz do nas lub zadzwoń:

Kontakt w sprawach technicznych: 8:30 - 17:00 (pn - pt)