Zaloguj się

Jak tworzyć efektywne oferty sprzedaży nieruchomości?


Tworzenie efektywnych ofert nieruchomości, które przyciągną uwagę i skutecznie przekonają potencjalnych klientów, stanowi kluczowy element sukcesu. To proces wymagający nie tylko dogłębnego zrozumienia rynku, lecz także umiejętności wykorzystywania różnych technik marketingowych i sprzedażowych.

Atrakcyjna lokalizacja nieruchomości, jej funkcjonalność oraz cena to główne czynniki, które zwracają uwagę klientów. Niemniej jednak, aby zainteresować potencjalnych nabywców, konieczne jest właściwe przygotowanie profesjonalnego ogłoszenia nieruchomości.

Spis treści:

1. Tworzenie efektywnych ofert, poznaj elementy stworzenia skutecznego ogłoszenia sprzedaży nieruchomości

2. Marketing nieruchomości i odpowiednia strategia 

3. Promowanie ofert nieruchomości, czyli gdzie umieścić ogłoszenie mieszkania?

4. Tworzenie ofert nieruchomości w systemie CRM. Klient odpowiedział na Twoje ogłoszenie o sprzedaży, ale nie zdecydował się na zakup?


Tworzenie efektywnych ofert, poznaj elementy stworzenia skutecznego ogłoszenia sprzedaży nieruchomości

Proces stworzenia skutecznego ogłoszenia nieruchomości wymaga uwzględnienia kilku podstawowych elementów.

Tytuł ogłoszenia nieruchomości

Najważniejszym elementem jest tytuł oferty, czyli pierwsza rzecz, którą widzą zainteresowani nieruchomością klienci. Skuteczny tytuł oferty ma za zadanie, przyciągnąć uwagę osób przeglądających ogłoszenia i zachęcić do dalszego czytania.

Powinien podkreślać wyjątkowe cechy i największe atuty nieruchomości, które mogą stanowić przewagę nad innymi ofertami. Należy pamiętać, że nie jest to obszar do pisania opisów nieruchomości, rozbudowanych i kreatywnych tekstów — na to miejsce znajdziemy w dalszej treści ogłoszenia. Tu istotne jest zachowanie precyzji i unikanie ogólników, takich jak 'piękne', 'przytulne' czy 'śliczne', zamiast tego należy skupić się na stosowaniu słów kluczy, które są bardziej konkretne i ułatwią wyszukanie oferty. Ważne, aby nie wyrażać osobistych opinii, a trzymać się faktów i skupić na konkretach, np. podkreślić dostępność windy, balkonu lub lokalizację w centrum miasta.

Istotną wskazówką jest pozostawienie napisania tytułu ogłoszenia na sam koniec. Po stworzeniu opisu będziemy mieli lepszy obraz na potencjał nieruchomości i łatwiej będzie wybrać największe atuty, które najlepiej oddają jej wartość. Tytuł powinien być jak magnes przyciągający uwagę klientów szukających nieruchomości, dlatego warto poświęcić mu szczególną uwagę.

Zdjęcia, czyli jeden z ważniejszych elementów skutecznej oferty

Zdjęcia mówią więcej niż słowa — dlatego tu powinniśmy postawić na profesjonalizm. Wyróżniające zdjęcia powinny ukazywać największe atuty nieruchomości oraz jej otoczenia, skupiając się na szczegółach, które najbardziej zwracają uwagę klientów. Warto zainwestować w profesjonalnego fotografa, zadbać o dobre oświetlenie, odpowiednie kadrowanie i perspektywę, aby zdjęcia jak najbardziej oddawały rzeczywisty wygląd nieruchomości. Oprócz zdjęć warto rozważyć dodanie planów, rzutów oraz linków do ewentualnych wizualizacji 3D. Te dodatkowe elementy pomogą potencjalnym nabywcom lepiej zrozumieć układ pomieszczeń i przestrzeń, co może być kluczowe przy podejmowaniu decyzji.

Najważniejszym zdjęciem w prezentacji nieruchomości jest zdjęcie główne, które stanowi jej "wizytówkę". To ono przyciąga uwagę osób przeglądających ogłoszenia i decyduje o pierwszym wrażeniu. Atrakcyjne zdjęcie główne i dobrze przygotowany tytuł to klucz do zwiększenia zainteresowania ofertą sprzedaży domu lub mieszkania.

Przejrzysty opis nieruchomości

Tytuł ogłoszenia i zdjęcie przyciągnęły uwagę potencjalnego klienta, kolejnym elementem jest dobry, przejrzysty opis. Klienci szukający nieruchomości oczekują wiarygodnych i rzetelnych informacji. Jak napisać opis nieruchomości, który przekona klienta do działania i „sprzeda” ofertę?

Dobry opis nieruchomości nie powinien być zbyt długi, klienci szukają przede wszystkim najważniejszych informacji takich jak lokalizacja nieruchomości, metraż, piętro, typ zabudowy, stan techniczny lokalu itp. Starajmy się być dokładni, używać zwięzłego języka oraz unikać przesadnej reklamowej retoryki. Ważne jest, aby podczas tworzenia opisu nieruchomości zawierać tylko prawdziwe i wiarygodne informacje, ponieważ klient oczekuje zgodności z tym, co przeczytał. Celowe wprowadzenie w błąd może przynieść odwrotny efekt do oczekiwanego.

Warto również pozostawić miejsce na drobne niedopowiedzenia, które skłonią klienta do kontaktu i zadania dodatkowych pytań. Nawet jeśli klient końcowo nie będzie zainteresowany konkretną ofertą, możemy zaproponować mu inne rozwiązanie, które lepiej odpowiada jego potrzebom. Jednak należy pamiętać, aby dotyczyły one bardziej szczegółowych aspektów niż najważniejszych informacji, które powinny znaleźć się w treści ogłoszenia.

Tworząc skuteczne ogłoszenie nieruchomości, kluczowe jest również badanie rynku, czyli zrozumienie, do jakiej grupy odbiorców kierujemy naszą ofertę. Czy są to rodziny szukające przestronnych nieruchomości w cichej i spokojnej okolicy, pary bez dzieci, dla których ważna jest lokalizacja w centrum miasta czy studenci potrzebujący niedrogiego rozwiązania – każda z tych grup ma swoje specyficzne potrzeby. Znajomość potencjalnych klientów jest niezbędna do skutecznego stworzenia ogłoszenia i promocji oferty sprzedaży.


skuteczne ogłoszenie o sprzedaży mieszkania


Marketing nieruchomości i odpowiednia strategia 

Do przygotowania profesjonalnej, skutecznej oferty sprzedaży nieruchomości potrzebujemy czegoś więcej niż tylko zachęcającego tytułu, przejrzystego opisu i atrakcyjnych zdjęć. Niezbędnym elementem jest zastosowanie odpowiednich strategii sprzedażowych oraz efektywnego marketingu i reklamy, które znacząco poprawiają widoczność ofert nieruchomości. O czym należy pamiętać, przy tworzeniu skutecznych ofert i ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości?

 • Usługi dodatkowe i promocje — Oferowanie dodatkowych korzyści znacząco zwiększa atrakcyjność oferty sprzedaży nieruchomości oraz wyróżnia nas na tle konkurencji. Mogą to być dodatkowe usługi związane z nieruchomością, zniżki w sklepach meblowych lub budowlanych, a także specjalne warunki finansowania. Takie elementy działają na naszą korzyść, sprawiając, że oferta staje się bardziej konkurencyjna.
 • Przejrzyste warunki kupna — Jasne i klarowne przedstawienie warunków transakcji jest niezbędne w procesie budowania zaufania wśród potencjalnych nabywców. Dokładne określenie wszystkich aspektów takich jak cena, terminy, ewentualne koszty dodatkowe, metody płatności czy szczegóły związane z przeniesieniem własności pomaga w podejmowaniu decyzji i minimalizuje ryzyko niedopowiedzeń. Transparentność w tym obszarze przekłada się na płynny i efektywny proces sprzedaży nieruchomości.
 • Oddziaływanie promocji nieruchomości — Dokładnie zaplanowana strategia marketingowa, promocja oferty sprzedaży, zastosowanie odpowiednich narzędzi marketingowych, takich jak targetowane reklamy, marketing treści czy kampanie e-mailowe może znacząco zwiększyć zasięg i widoczność ofert nieruchomości oraz przyspieszyć proces sprzedaży. Ważne jest, aby kampanie były ukierunkowane na właściwą grupę odbiorców i dostosowane do platform, na których są publikowane.
 • Marketing analityka Przy opracowywaniu oraz planowaniu przyszłych kampanii promujących oferty nieruchomości, nasuwają się różnorodne pomysły na marketing. Jednak nie wszystkie z nich mogą okazać się skuteczne. Podstawą efektywnych działań są rzetelne i dokładne dane. Analiza wcześniejszych procesów, strategii marketingowych i sprzedażowych pozwala zrozumieć, które z nich były najbardziej wydajne, a które elementy wymagają poprawy. Dzięki temu możemy dostosować przyszłe działania do realnych potrzeb rynku i oczekiwań klientów.


tworzenie skutecznych ofert i ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości


Promowanie ofert nieruchomości, czyli gdzie umieścić ogłoszenie mieszkania?

Promowanie ofert sprzedaży lub wynajmu nieruchomości to podstawa w procesie znalezienia nabywców. Niezwykle ważny jest tu wybór odpowiednich platform. Renomowane portale nieruchomościowe: Gratka.pl, Morizon.pl, Nowe Inwestycje.pl, Obido, Otodom, Trojmiasto.pl, Tabela Ofert.pl, a także serwisy takie jak OLX, oferują szerokie zasięgi i dostęp do różnorodnej grupy potencjalnych klientów.

Stworzenie i opublikowanie pojedynczego ogłoszenia o sprzedaży lub wynajmie nieruchomości jest prostym zadaniem. Jednak wyzwanie pojawia się w przypadku większych inwestycji obejmujących dziesiątki lokali. W tej sytuacji nieocenioną pomocą okazuje się system CRM dla deweloperów i biur nieruchomości.

CRM w branży nieruchomości jest nie tylko systemem do efektywnego zarządzania relacjami z klientami, ale również narzędziem do przechowywania i organizowania wszelkich danych dotyczących nieruchomości. Jedną z kluczowych zalet CRM jest jego zdolność do integracji z zewnętrznymi portalami nieruchomościowymi, co umożliwia automatyczne publikowanie ogłoszeń o sprzedaży lub wynajmie na różnych platformach. Przekłada się to na znaczną oszczędność czasu, szczególnie przy zarządzaniu wieloma ofertami. Automatyzacja pozwala również na bieżąco aktualizować informacje, gwarantując, że potencjalni nabywcy zawsze mają dostęp do najnowszych danych.

Jakie informacje przechowywane w systemie, możemy umieścić w publikowanych ofertach?

 • Skuteczny tytuł oferty i jej opis,
 • Telefon, adres mailowy oraz dane osoby kontaktowej,
 • Dokładna lokalizacja nieruchomości,
 • Zdjęcia i wizualizacje,
 • Dobry opis nieruchomości uwzględniający największe atuty takie jak np. balkon, taras czy ogród,
 • Liczba pokoi, metraż, piętro,
 • Cena brutto, netto,
 • Data rozpoczęcia i zakończenia budowy.

CRM dla dewelopera, oprócz automatycznej publikacji i aktualizacji ofert, pełni również kluczową rolę w procesie pobierania i zarządzania nowymi zapytaniami. Dane potencjalnych nabywców (leady) pobierane są do systemu, gdzie możemy łatwo przekonwertować je w istniejące lub nowe profile klientów. System nie tylko przechowuje podstawowe informacje kontaktowe, ale również historię interakcji oraz umożlwia uzupełnianie profili klientów o szczegółowe preferencje dotyczące nieruchomości. Każdy pobrany lead jest automatycznie przypisywany do odpowiedniego doradcy, co zapewnia sprawne zarządzanie oraz szybszy kontakt. Nowoczesny system CRM to również monitorowanie postępów w komunikacji z klientem, co pomaga doradcom w utrzymaniu ciągłości i skuteczności procesu obsługi.

Dzięki automatyzacji CRM, biura nieruchomości i doradcy nie tylko zwiększają efektywności swojej pracy, ale także podnoszą jakość oferowanych usług. Spersonalizowane podejście, szybka odpowiedź na zapytania oraz umiejętne zarządzanie informacjami o klientach to kluczowe elementy, które przyczyniają się do budowania długotrwałych relacji i zwiększają szanse na skuteczną sprzedaż.


publikowanie ogłoszenia o sprzedaży lub wynajmie nieruchomości


Tworzenie ofert nieruchomości w systemie CRM. Klient odpowiedział na Twoje ogłoszenie o sprzedaży, ale nie zdecydował się na zakup?

Często spotykaną sytuacją w branży nieruchomości jest moment, gdy zainteresowani nieruchomością klienci reagują na ogłoszenie o sprzedaży, lecz ostatecznie nie podejmują decyzji o zakupie. Być może oferowane mieszkanie nie do końca spełnia ich oczekiwania. W takim przypadku, oprogramowanie CRM umożliwia stworzenie angażujących ofert nieruchomości, które są w pełni spersonalizowane i dopasowane do oczekiwań klientów. Jedną z funkcjonalności systemu jest „Oferta online”, czyli tworzenie ofert nieruchomości w postaci strony www.

Jak stworzyć internetową ofertę sprzedaży nieruchomości w systemie? VoxCRM posiada specjalny panel, umożliwiający personalizację każdego aspektu oferty. Doradcy mogą wybierać kolory, które najlepiej pasują do danej nieruchomości, co pozwala lepiej oddać jej charakter. Możliwość dodania wideo i załączników np. do wizualizacji 3D inwestycji wzbogaca ofertę, czyniąc ją bardziej interaktywną i przyciągającą uwagę potencjalnych klientów. Szczegółowy opis inwestycji umożliwia przedstawienie wszystkich najważniejszych informacji i największych atutów nieruchomości w przystępny i atrakcyjny sposób.


Oferta online w systemie CRM


Proces wysyłania oferty do klienta za pomocą systemu VoxCRM jest prosty i intuicyjny. Po wyborze inwestycji i lokali oraz ustaleniu treści wiadomości, oferta jest gotowa do wysłania. Dodatkowo w specjalnej zakładce, doradcy mają dostęp do pełnej historii wygenerowanych i wysłanych ofert, w tym informacji takich jak liczba wyświetleń, zapytań czy średnia ocena, co pozwala na efektywne śledzenie skuteczności poszczególnych działań i ich optymalizację.

Skontaktuj się z nami

Administratorem Twoich danych osobowych jest Voxcommerce Group Sp. z o.o., sprawdź Politykę prywatności.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązujące przez Google Politykę Prywatności i Warunki użytkowania

Dane kontaktowe

Jesteś zainteresowany wersją demo lub ceną? Napisz do nas lub zadzwoń:

Kontakt w sprawach technicznych: 8:30 - 17:00 (pn - pt)