Zaloguj się

Efektywniejsza praca z bazą systemu CRM dla nieruchomości oraz automatyzacja procesu sprzedaży


Spis treści:

1. Podstawa CRM dla firm i agencji nieruchomości? Spójna, uporządkowana i łatwo dostępna baza danych

2. Rotacja pracowników a rozwiązania CRM w biurach nieruchomości 

3. Inwestycja w CRM to inwestycja w przyszłość. Program CRM, jako narzędzie do budowania bazy potencjalnych klientów

4. Odpowiednie oprogramowanie CRM w branży nieruchomości — Zadbaj o bezpieczeństwo danych


Procesy sprzedaży w branży nieruchomości są złożone, długotrwałe i znacząco odbiegają od standardów obowiązujących w innych sektorach. Wymagają nie tylko odpowiedniej strategii, planowania działań oraz efektywnych narzędzi sprzedaży, ale również dobrego systemu zarządzania i obsługi klienta. Niezwykle istotny jest także odpowiedni nadzór prowadzonych działań, szczególnie w natłoku codziennych obowiązków. Zarządzanie nieruchomościami, eksport ofert na dedykowane portale zewnętrzne, proces obsługi klienta, współpraca z pośrednikami nieruchomości, procesy marketingowe, rozliczenia, umowy, prezentowanie klientom nieruchomości.... Wszystko to mamy w głowie, na mailu lub w różnych arkuszach kalkulacyjnych, a nawet w papierowej dokumentacji.

W środowisku, gdzie czas ma kluczowe znaczenie, nieuporządkowana, niekompletna i rozproszona baza danych może prowadzić do znaczących utrudnień, opóźnień i pomyłek. Problem pojawia się również w sytuacji, gdy osoba obsługująca poszczególne procesy pójdzie na urlop lub z niezależnych od niej przyczyn będzie nieobecna. Nawet gdy przechowujemy informacje w arkuszach kalkulacyjnych, ale nie posiadamy wiedzy o ich dokładnej strukturze, ciężko jest się w tym odnaleźć.


Podstawa CRM dla firm i agencji nieruchomości? Spójna, uporządkowana i łatwo dostępna baza danych

Skutecznym rozwiązaniem wcześniej wymienionych problemów jest wprowadzenie systemu CRM dla agencji i biur nieruchomości oraz jego integralnej, efektywnej bazy danych.

Dzięki działaniu systemu CRM wszystkie informacje dotyczące nieruchomości, klientów, trwających procesów sprzedaży, podpisanych umów czy rozliczeń są odpowiednio zarządzane i systematycznie gromadzone w jednej bazie, dostępnej dla całej firmy. Co więcej, oprogramowanie dla firm deweloperskich, działa za pomocą przeglądarki internetowej, co pozwala na dostęp do niezbędnych informacji z każdego miejsca i urządzenia, co znacząco ułatwia pracę i zwiększa jej efektywność.

Odpowiednie oprogramowanie oferuje także narzędzia do kontroli i ograniczenia dostępu, pozwalając na przyznawanie różnych uprawnień użytkownikom w zależności od ich roli i stanowiska w firmie. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne ograniczenie dostępu do określonych działań czy danych, co zwiększa bezpieczeństwo.


Baza danych programu CRM dla całej firmy


Rotacja pracowników a rozwiązania CRM w biurach nieruchomości 

Posiadanie jednej, uporządkowanej bazy minimalizuje również problemy związane z rotacją pracowników, która jest nieunikniona. Agent nieruchomości odchodzący z firmy nie zabiera ze sobą cennego doświadczenia i informacji o prowadzonych procesach obsługi klienta oraz sprzedaży — wszystkie dane zostają w firmie deweloperskiej lub biurze nieruchomości dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu CRM. Doradca przejmujący obowiązki posiada dokładny obraz klienta oraz prowadzonych działań, przez co może szybciej odnaleźć się w nowej sytuacji.

Rotacja pracowników to także rekrutacja nowych osób. Odpowiednie wdrożenie nowo zatrudnionych pracowników jest niezwykle ważne, ponieważ ma bezpośredni wpływ na ich produktywność oraz efekty późniejszej pracy. Dzięki systemom CRM i centralizacji wszystkich kluczowych informacji w jednej, zintegrowanej bazie, nowi pracownicy mogą szybko i sprawnie zapoznać się z niezbędnymi informacjami — od aktualnej oferty firmy po obowiązujące procedury — eliminując potrzebę przeszukiwania rozproszonych arkuszy kalkulacyjnych, plików czy papierowej dokumentacji.


Inwestycja w CRM to inwestycja w przyszłość. Program CRM, jako narzędzie do budowania bazy potencjalnych klientów

Działania marketingowe firm deweloperskich generują liczne zapytania, dzięki którym zyskujemy cenne dane kontaktowe do potencjalnych klientów. W ramach tych działań opracowujemy efektywne strategie, prowadzimy kampanie i publikujemy oferty nieruchomości na różnych portalach zewnętrznych. Każde pozyskane zapytanie kosztuje, ale tylko nieznaczna część z nich przechodzi do faktycznego procesu sprzedaży nieruchomości. Bez odpowiedniego narzędzia do zarządzania niewykorzystane zapytania znikają na skrzynce mailowej. Kluczowe staje się zatem wykorzystanie systemu CRM, który umożliwia budowanie bazy danych klientów, stanowiącej fundament dla przyszłych działań sprzedażowych.

Jak zaawansowane systemy CRM mogą pomóc w budowaniu bazy potencjalnych klientów?

Dzięki możliwym integracjom systemu CRM z portalami zewnętrznymi i platformami do pozyskiwania leadów zapytania pobierane są automatycznie oraz przechowywane do momentu ręcznego ich usunięcia. Do każdego z nich mamy możliwość przypisać preferencje klienta, utworzyć jego dedykowany profil, nadać klasyfikacje i odpowiedni status. W sytuacji, gdy w naszej aktualnej ofercie brakuje nieruchomości odpowiadających określonym preferencjom klienta lub gdy nie jest on jeszcze gotowy do zakupu, CRM umożliwia przechowywanie tych informacji w bazie.

Dane mogą być następnie wykorzystane w przyszłości, na przykład podczas planowania i promocji nowych inwestycji. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania CRM dla nieruchomości i zebraną wcześniej bazę potencjalnych klientów, firmy deweloperskie mogą wysyłać spersonalizowane mailingi, newslettery czy powiadomienia o nowych ofertach.

Mimo że nasze obecne działania mogą być skuteczne, a nieruchomości cieszyć się dużym zainteresowaniem to nigdy nie jesteśmy pewni, co przyniesie przyszłość. Wprowadzenie systemu CRM umożliwia automatyczne tworzenie i rozbudowywanie bazy potencjalnych nabywców, co stanowi solidny fundament dla przyszłych działań. Firma deweloperska jest lepiej przygotowana na zmieniające się warunki rynkowe, może sprawniej dostosowywać swoje strategie i utrzymywać ciągłość w procesach sprzedaży. Wykorzystanie systemu CRM oraz jego możliwości przechowywania danych to praktyka, która zasługuje na szczególną uwagę i może okazać się kluczowa dla sukcesu przedsiębiorstwa na rynku nieruchomości.


Budowanie bazy potencjalnych klientów z systemem CRM


Odpowiednie oprogramowanie CRM w branży nieruchomości — Zadbaj o bezpieczeństwo danych

Ochrona danych podczas sprzedaży nieruchomości powinna być priorytetem, mając na uwadze nie tylko interesy firmy, ale również zaufanie klientów, którzy powierzają swoje dane osobowe i finansowe. W jaki sposób program CRM dedykowany branży nieruchomości chroni te informacje?

Rozwiązanie CRM — system VoxDeveloper dedykowany branży nieruchomości został specjalnie zaprojektowany i stworzony z myślą o bezpiecznym przechowywaniu danych. Oferuje nie tylko efektywne zarządzanie informacjami, ale również ich odpowiednie zabezpieczenie. Dostęp do systemu możliwy jest wyłącznie poprzez zalogowanie, co zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa w porównaniu do tradycyjnych metod przechowywania danych, takich jak dyski lokalne czy papierowe dokumenty.

VoxDeveloper wykorzystuje zaawansowane technologie i dba o regularne aktualizacje oraz ulepszenia, aby zapewnić skuteczną ochronę. Dzięki działaniu systemu CRM w modelu SaaS aktualizacje przeprowadzane są automatycznie, bez potrzeby ręcznego instalowania nowej wersji oprogramowania.

Ponadto, po zakończeniu współpracy, gwarantujemy kompleksowe przekazanie danych, w tym szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży, umów i danych klientów. Otrzymują Państwo kompletną bazę danych w formacie SQL oraz archiwum ważnych dokumentów, takich jak np. skany umów.

Skontaktuj się z nami

Administratorem Twoich danych osobowych jest Voxcommerce Group Sp. z o.o., sprawdź Politykę prywatności.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązujące przez Google Politykę Prywatności i Warunki użytkowania

Dane kontaktowe

Jesteś zainteresowany wersją demo lub ceną? Napisz do nas lub zadzwoń:

Kontakt w sprawach technicznych: 8:30 - 17:00 (pn - pt)